agenda:  

Expositie tot 30 juni

30-06-2024

Oude Stadhuis
12:00 uur

Expositie Stormramp 1825

04-02-2025

Oude Stadhuis

Het verhaal van Johannes Lodewijk Dulcken

Johannes Lodewijk Dulcken, Meester Orgel- en Klavecimbelbouwer. Hij is de zoon van de beroemde Daniel Dulcken in Anwerpen. Tussen 1762 en 1776 woont hij in Hasselt in de Nieuwstaat waar hij met zijn knechten unieke klavecimbels bouwt die door heel Nederland verkocht worden. Op 18 maart vertelt Henk Poelarends het onbekende, interessante verhaal over zijn Hasselter periode. Over zijn leven in de Nieuwstraat, zijn belevenissen met de Manhafte Burgelijke Krijgsraad, de Magistraat, de Kerk en de andere inwoners van Hasselt. Over de sociale ongelijkheid, bestuurlijke vriendjespolitiek en een juridisch moeras. Zijn zoon wordt op 19 jarige leeftijd klavecimbelbouwer in München aan het hof van keurvorst Karl Theodor von der Pfalz.
Johannes Lodewijk Dulcken sr.: zoon van een beroemde vader, vader van een beroemde zoon. Een genie in zijn werk, mischien moeilijk in de omgang, arm. En tenslotte weggepest. Een leven vol raadsels.  Een bijzonder verhaal.
De Historische vereniging nodigt u van harte uit voor deze lezing op 18 maart 2024 om 20.00 uur in het Oude Stadhuis.

Gepubliceerd op: 22-02-2024